Umístění pozemků v Říčanech

Říčany - Lokalita Nad hradem

Na této přehledové mapce získáte základní představu o umístění lokality. Informace o situování jednotlivých pozemků na prodej jsou k dispozici na stránce plánu lokality.

 

zvětšit mapu
 
Přehled služeb a zajímavostí v okolí
oc-lihovar-ricany (200x120)
supermarket (32x37)

Obchodní centrum Lihovar

Netradiční nákupní centrum Lihovar vzniklo přestavbou lihovaru. Spádová oblast je díky přímému napojení na silnice první třídy propojující D1 a D11 tvořena mimo oblast Říčan zejména lokalitou Průhonic, Úval, Kostelce nad Černými Lesy a přilehlých obcí v dojezdové vzdálenosti cca 10–15 km.
Autor fotografie: oclihovar.cz
vlak (200x120)
train (32x37)

Říčany - vlak

Vlakové spojení z Říčan u Prahy je další velmi dobrou alternativou k osobní dopravě do hlavního města. Vlaky do Prahy a zpět jezdí průměrně každých 20 minut. Přes Říčany je vedena i řada výletních zastávkových spojů, které lze využít pro výlety s rodinou.
ricany-les (200x120)
forest (32x37)

Říčanský les

Říčanský les je největším lesním územím, které Se rozkládá od východního předměstí Říčan až k Voděradským bučinám. Celá oblast je protkána několika naučnými stezkami. Je ideálním místem pro rodinné výlety a sport. Východní okraj lesa se nachází jen 2,5 km od prodávaných pozemků společnosti OPTREAL.
Botič-Milíčov_NP,_Prague_Křeslice (200x120)
forest (32x37)

Přírodní park Botič – Milíčov

Nejstarší pražský přírodní park Botič – Milíčov se rozkládá jihovýchodně od Prahy. Předmětem ochrany jsou především nivy podél meandrujícího Botiče a Pitkovického potoka. V sousedství velkých sídlišť Jižní Město či Petrovice se tak nachází poměrně zachovalá přírodní kulturní krajina.
Autor fotografie: Packa
bus (200x120)
busstop (32x37)

Říčany - autobus

Přímé spojení s Prahou zajišťuje několik lokální dopravců z více míst po celých Říčanech. Nejbližší přímé autobusové spojení z lokalitami s parcelami, které společnost OPTREAL zrealizovala a prodává, je ze zastávky Říčany, U Lípy.
cesta-kocoura-mikese (200x120)
sight-2 (32x37)

Naučná stezka Cesta kocoura Mikeše

Naučná stezka, která spojuje Hrusice, Struhařov, Říčany a další obce Ladova kraje, nabízí dětem i dospělým možnost putování po místech, která známe z knihy ilustrátora a spisovatele Josefa Lady o kocouru Mikešovi.
Autor fotografie: www.stezky.info
nemocnice-ricany (200x120)
hospital-building (32x37)

Nemocnice Říčany

Nemocnice v Říčanech (v ulici Smiřických 315/26) nabízí široký záběr ambulantních služeb, lůžkové oddělení, rehabilitace a jednodenní chirurgii. Další blízkou nemocnicí je Thomayerova nemocnice v Praze (z Říčan je po dálnici D1 vzdálená 20 km).
Autor fotografie: nemocnice-ricany.cz
skola-zakladni-ricany (200x116)
school (32x37)

Základní škola v Říčanech

I. základní škola, Říčany Masarykovo nám. 71, okres Praha - východ. Do školy dochází nejen říčanské děti, škola je také určena pro děti z širšího okolí (od Prahy po Benešov), které sem mohou dojíždět autobusy a vlakem. Přímo v Říčanech působí několik dalších soukromých základních škol včetně jedné umělecké.
Autor fotografie: zs-ricany.cz
materska-skolka-ricany-landie (200x120)
school (32x37)

Mateřské školky v Říčanech

Soukromá mateřská školka Landie, která se podrobně zaměřuje se na všeobecný pohybový rozvoj a zdravou výživu (včetně nejen atletické, gymnastické, plavecké, baletní a golfové průpravy), se nachází nedaleko pozemků OPTREAL. V Říčanech se nacházejí tři mateřské školy zřízené městem (MŠ Srdíčko, MŠ Čtyřlístek a MŠ U Slunečních hodin) a pět soukromách školek.
Autor fotografie: ricany.landie.cz
ricany-hrad (200x120)
historicalquarter (32x37)

Říčanský hrad - zřícenina

Zřícenina gotického hradu na ostrohu obtékaném Říčanským potokem poblíž náměstí v Říčanech ve Středočeském kraji. Ve své době se jednalo o nejhonosnější šlechtické sídlo u nás. Zřícenína hradu se nachází 1 km od nabízených stavebních pozemků společnosti OPTREAL, v původním nestarším centru Říčan.
Autor fotografie: turistika.cz
Financování pozemků